Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Bezpečné on-line platby už nabízí také Obchodní-dům.cz

On-line platby jsou jedním z významných faktorů, ovlivňujících důvěru zákazníků k nákupům na Internetu. I proto se zejména velké internetové obchody snaží rychle implementovat nejrůznější bezpečnostní prvky, od nichž očekávají, že pozitivně ovlivní klienty, kteří místo tradiční platby po převzetí zboží raději zaplatí hned při nákupu.

Možnost využít při placení za zboží nakoupené v internetovém obchodě tzv. 3-D Secure řešení dosud nabízely pouze obchody internetové nákupní galerie Interner Mall. Dalo se ale čekat, že co nejdříve na tuto "výzvu" zareaguje i někdo další. Nuže, stalo se. Ve spolupráci s Českou spořitelnou od 3. března nabízí možnost při placení kartou využít bezpečné řešení 3-D Secure také "nejúspěšnější český samostatný internetový obchod specializovaný na prodej domácích spotřebičů a elektroniky" Obchodní-dům.cz. K této události přitom došlo jen necelých čtrnáct dnů poté, co byla spuštěna nová podoba stránek obchodu.


Snadno, bezpečně a navíc zadarmo

Jak už bylo řečeno, využívá Obchodní-dům.cz při akceptaci platebních karet řešení 3-D Secure, nejmodernější aplikaci kartových asociací MasterCard a VISA. Díky tomuto řešení je e-obchod schopen přijímat všechny typy platebních karet těchto asociací, tj. VISA, VISA Electron, Maestro a MasterCard. Na rozdíl od plateb například v "kamenném" obchodě se prodejce při využití řešení 3-D Secure vůbec nedostane k údajům z platební karty. Ty jsou totiž prostřednictvím šifrovaného protokolu HTTPS předány přímo bance.

Bezpečnost je garantována certifikáty "MasterCard Secure Code", resp. "Verified by VISA".

Placení kartou je přitom velmi jednoduché. Poté, co zákazník zvolí možnost "Platební karta online" a označí druh platební karty, je přesměrován do systému České spořitelny. Zde zadá údaje o kartě. On-line prodejce je po autorizaci karty bankou pouze vyzván k vyřízení objednávky. Údaje o kartě tak nemůže ani zneužít prodejce, který se s nimi vůbec nepotká ani nejsou volně přenášeny po Internetu, kde by případně mohly být "odchyceny".

V neposlední řadě má platba kartou ještě jednu výhodu - na rozdíl od platby při převzetí zboží (na dobírku) není zpoplatněna.
Autor: David Kozák
Datum: 9. března 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz