Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Kartou CCS bude možné platit i na Internetu

CCS Česká společnost pro platební karty připravuje petro kartu CCS Kontakt, kterou bude možné využít především k platbám na Internetu.

Obecným problémem internetového obchodování nejen ne jen v tuzemsku, ale i ve světě jsou platby . Jak bezpečně a pohodlně sdělit číslo platební karty obchodníkovi případně bance? Gordický uzel, který se snaží rozplést řada platebních systémů.

Karta Kontakt bude v skromných českých podmínkách konkurovat SET protokolu (INET) a platbě z účtu Expandia banky. Podobně jako u běžné karty CCS budete deponovat určitý kredit na své konto u CCS a pomocí karty CCS Kontakt, respektive vložením jejího čísla a PINu, budete moci platit v internetových obchodech. Proti jiným systémům má výhodu okamžitého placení, které vás nenutí chodit na poštu, bez nutnosti vlastnit bankovní účet.

Problémem zavádění CCS Kontakt u obchodů jsou zatím poněkud nevstřícné podmínky CCS pro jednotlivé obchody (vysoké poplatky za transakci). Jestliže se rozhodne CCS více propagovat tento svůj bezesporu zajímavý produkt a vylepší podmínky pro obchody, bude tu další zajímavý způsob placení na Internetu.
Autor: Petr Piňos
Datum: 25. května 1999 Profil autora  

Petr Piňos Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz