Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Hokej snížil návštěvnost českých serverů o více než třetinu

Podle statistik služby Navrcholu.cz klesla v průběhu vyřazovacích bojů českých hokejistů na mistrovství světa ve Vídni návštěvnost sledovaných serverů o více než třetinu. Ukázalo se tak, že hokej je v Česku skutečně mimořádně oblíbený.

Úspěch českých hokejistů na před několika dny skončeném mistrovství světa ve Vídni ovlivnil poměrně výrazně mimo jiné také návštěvnost internetových serverů, jejichž návštěvnost je měřena službou Navrcholu.cz. Na rozdíl od provozovatelů restaurací či prodejců replik reprezentačních dresů šlo ale o ovlivnění negativní. Návštěvnost serverů totiž v těchto dnech klesla o více než třetinu. Vyplývá to ze zprávy společnosti Internet Info, která měřící službu provozuje.

K největšímu poklesu návštěvnosti došlo podle statistik Navrcholu.cz v průběhu nedělního finále šampionátu. V této době se návštěvnost sledovaných serverů oproti průměrným hodnotám pro neděli snížila až o 36,2 procenta. Velký pokles ale návštěvnost zaznamenala i ve čtvrtek, kdy naši hokejisté hráli čtvrtfinálový zápas s Američany. V této době se návštěvnost snížila až o 23,6 %. Nejméně návštěvnost sledovaných serverů ovlivnilo sobotní semifinále. V jeho průběhu poklesla návštěvnost oproti průměru "jen" o 11,3 %. To je podle zprávy ale dáno především obecně nižší průměrnou sobotní návštěvností.

"Dle naměřených hodnot lze soudit, že takové události, jakou bylo letošní mistrovství světa v ledním hokeji, dokáží nejen oslovit značnou část uživatelů, ale také ovlivnit jejich obvyklé chování na Internetu," shrnul výsledky z uplynulého týdne Tomáš Krause, vedoucí projektu Navrcholu.cz.

Výsledky měření Navrcholu.cz také dokládají, že podobné významné události si celá řada uživatelů Internetu stále ještě raději vychutná v televizi než prostřednictvím přímého přenosu na Internetu, který stále ještě nenabízí tak bezprostřední kontakt s děním, jako přenos v televizi. Nedá se přitom očekávat, že by se situace v dohledné době výrazně zlepšila.
Autor: David Kozák
Datum: 18. května 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

Harry
Sporotvni weby
18.05.2005 11:43