Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Systinet - poskytovatel infrastruktury pro webové služby

Romana Staňka zná v této zemi asi každý, kdo se jen trochu zajímá o dění ve světě informačních technologií. Asi nejvíc se proslavil, když prodal firmu NetBeans, kterou spoluzakládal a poté z ní vybudovat úspěšnou softwarovou společnost, firmě Sun Microsystems. Ovšem ani potom Roman Staněk neusnul na vavřínech a po úspěšném začlenění NetBeans do struktury Sunu se rozhodl založit novou firmu a jak se zdá, opět byl velmi úspěšný.

Systinet (původně Idoox) se zabývá tvorbou platformy pro snadný vývoj a nasazení webových aplikací a služeb, založených na technologiích zahrnujících XML, J2EE, SOAP, UDDI, a další. Protože, jak na svých internetových stránkách uvádí sama firma, architektura webových služeb, založená na těchto technologiích, nabízí bezpečnou a efektivní komunikaci systémů prostřednictvím internetu.

Sám Roman Staněk o vizi firmy řekl: "Podniky se potýkají s čím dál složitější infrastrukturou, která nedokáže držet krok s rostoucími požadavky. Webové služby nabízejí řešení. Díky nim je možné prostřednictvím internetu integrovat heterogenní technologie a systémy a za provozu vytvořit nové aplikace a obchodní procesy. Systinet jde ale ještě dál: celé to usnadňuje a zefektivňuje. IT organizacím, ISV a softwarovým vývojářům nabízíme na standardech založená řešení plně využívající možnosti webových služeb."

Vize zakladatelů Systinetu, resp. Idoox, se přitom setkala s poměrně neobvyklým zájmem venture kapitalistů, mezi nimiž nechyběla ani Esther Dyson, šéfka EDventure Holdings, která investovala už do NetBeans. O vizi Systinetu řekla: "Systinet byl jednou z prvních společností, která rozpoznala možnosti Web Services a nabídla nástroje, které je umožňují využít. Softwarová platforma WASP je výkonné řešení pro vývoj, publikování a použití Web Services."
Ostatně o tom, že vize Romana Staňka a jeho kolegů je pro investory zajímavá svědčí to, že kromě 2,3 milionu dolarů z října 2001, které Systinet získal od několika venture investorů, včetně již jmenované Esther Dyson, získala společnost v březnu tohoto roku dalších 21 milionů dolarů od venture kapitálového a investičního fondu Warburg Pincus. Tato částka je přitom jednou z největších investic do firmy působící v oblasti webových služeb.

WASP

Web Applications and Services Platform. Platforma pro webové aplikace a služby. Součástí této produktové skupiny jsou WASP Developer, WASP Server for Java, WASP Server for C++ a WASP UDDI. A jaké že jsou výhody této produktové řady?

WASP je nezávislý na platformě, snadno přizpůsobitelný nejrůznějším standardům, dokonale kompatibilní a jednoduše rozšiřitelný.

WASP Developer nabízí mocný a přitom jednoduchý nástroj, které pomohou vývojářům rychle a efektivně vytvářet webové služby. Nástroje jsou dostupné jako plug-in moduly k populárním Javovým IDE a různé Javovské aplikace mohou být převedeny na webové služby v podstatě během několika minut.

WASP Server je vysoce výkonné, škálovatelné a flexibilní řešení pro webové služby, které podporuje rozsáhlé možnosti zabezpečení. WASP Server je nezávislý na použité platformě a je připraven k integrování s libovolným operačním systémem, web serverem, aplikačním a databázovým serverem. WASP Server podporuje zároveň Javu a C++.

WASP UDDI je bezpečná, na platformě nezávislá registrační služba připravená pro privátní použití mezi podniky či mezi částmi trustů. Na rozdíl od jiných implementací UDDI (Universal Description, Discovery and Integration) běží WASP UDDI na nejoblíbenějších aplikačních serverech a databázových systémech. Unikátní bezpečnostní vlastnosti chrání registrační data před neautorizovaným přístupem či manipulací. WASP UDDI podporuje přístup prostřednictvím mnoha různých UDDI klientských knihoven.

Kompatibilita produktů

Primárním předpokladem úspěchu produktů založených na webových službách je jejich vzájemná kompatibilita. Právě tuto vlastnost vývojáři ale i uživatelé postrádají u současných produktů. Systinet proto spolupracuje se společnostmi Microsoft, IBM, Hewlett-Packard a dalšími na vzájemné kompatibilitě produktů. Jedním z největších přínosů architektury Web Services je totiž efektivní integrace produktů založených na rozdílných technologiích a platformách.

Radovan Janeček, technický ředitel společnosti Systinet, k tomu řekl: "Vzájemná kompatibilita implementací založených na XML protokolu SOAP je nutnou podmínkou úspěchu nové architektury Web Services." I proto se přední producenti těchto technologií pravidelně setkávají, aby se jim podařilo udržet interoperbilitu na vysoké úrovni.

Systinet sám tvrdí, že jeho produkty lze snadno integrovat s řešeními třetích stran a zpřístupnit v podobě otevřených, na standardech založených komponent. Při jejich používání by tedy neměl nastat žádný problém.

Systinet podporuje Sun ONE

Stejně jako mnohé další významné softwarové společnosti i Systinet se přihlásil k podpoře platformy Sun ONE. Tato platforma přitom vychází vstříc poptávce po podnikových řešeních poskytujících služby na vyžádání (services on demand).

WASP, Web Services platforma společnosti Systinet, je kompletní, na standardech založené řešení, plně integrované s platformou Sun ONE. Je určeno pro podniky, kterým umožňuje prakticky okamžitě vytvořit a využívat webové služby.

Roman Staněk k tomu řekl: "Webové služby usnadňují tvorbu, vyhledávání a integraci softwaru. Podniky se nyní mohou rychle přizpůsobit změnám obchodních požadavků, protože díky webovým službám mají nové, mnohem větší možnosti, jak využívat svoji IT infrastrukturu. A Systinet nabízí infrastrukturu, díky které se webové služby stávají realitou. To, že podporujeme Sun ONE nás velmi těší."

Do rychlý vstup do světa webových služeb

Systinet vyvíjí infrastrukturu, která umožňuje vývoj, publikování, vyhledávání a použití webovských služeb. Cílem společnosti je umožnit podnikům efektivně řídit komunikaci se zákazníky, dodavateli a partnery, a to pomocí standardní architektury webovských služeb. Software a služby, které Systinet nabízí, umožňují společnostem rychle a bezpečně vstoupit do světa webovských služeb. Takže, proč to nezkusit - stačí si jednotlivé produkty stáhnout a vyzkoušet.
Autor: David Kozák
Datum: 17. července 2002 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz