Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Newsletter 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Exporter.cz: České firmy v Americe jsou v pořádku

CzechTrade se do této chvíle spojil s většinou českých firem v U.S.A. Podle dosavadních zpráv jsou jejich zaměstnanci v pořádku CzechTrade se do této chvíle spojil s většinou českých firem se zastoupením ve Spojených státech, především v New Yorku. Informoval o tom server exporter.cz ředitel vnějších vztahů Jan Mach.

Informace, které máme v tuto chvíli, říkají, že všichni tamní čeští zaměstnanci jsou v pořádku. Například oba pracovníci z české firmy Precioza sídlící na Madison Avenue v New Yorku ve výškové budově jsou mimo ohroženou oblast a snad tedy v bezpečí. U některých dalších českých firem, které měly své sídlo přímo ve Světovém obchodním centru v N.Y. jsme zjistili, že tam fyzicky nebyl přítomen jejich český personál, ale že jejich název byl pouze na adrese World Trade Centra uveden z formálních důvodů, případně v zastoupení jiné americké společnosti. Sears Tower, nejvyšší budova Chicaga, spolu se všemi ostatními výškovými budovami Chicaga jsou ve středu znovuotevřeny a lidé se vrátili do práce.Navzdory tomu, že své brány otevřelo i World Trade Center Chicago na Merchandise Mart, zaměstnanci CzechTrade pracující ve Světovém obchodním centru v Chicagu zůstanou ještě dnes z bezpečnostních důvodů doma a budou ve spojení přes e-maily a mobilní telefony. V tuto chvíli už není telefonní a mobilní síť tak přetížená jako včera a komunikace s Amerikou je o poznání lepší.

V centru Chicaga jsou podle ředitelky naší kanceláře Jany Ševčíkové speciální bezpečnostní opatření, parkování je velmi omezené, nesprávně parkující vozidla jsou okamžitě odtahována. Městská hromadná doprava funguje kromě spojení na letiště OHare, kam jsou přepravováni pouze zaměstnanci letiště. Finanční trhy jsou stejně jako po celých USA zavřeny, Chicago Mercantile Exchange ani Chicago Board of Trade nejsou otevřeny. Po jejich znovuotevření se očekává propad, který bude mimo jiné záviset na opatřeních a protiakci, které USA přijmou. Komise pro cenné papíry USA spekuluje o znovuotevření již dnes - tedy ve čtvrtek.

Firmy aktivně zastoupené v N.Y.:
Bijoux de Boheme Inc.
Unex US Inc.
Preciosa International Inc.
Sitel International Inc.
Autor: Redakce
Datum: 13. září 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Související články  
24.08.2004
20.09.2001
29.03.2000