Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Centrum.cz otevírá internetovou prodejnu letenek

Internetovou prodejnu letenek dnes oficiálně spustil portál Centrum.cz na adrese letenky.centrum.cz. Přes 6.000 letů, speciální cenové akce a možnost osobního servisu v “kamenné” pobočce – to jsou základní charakteristiky služby letenky.centrum.cz. Portál centrum.cz tím vstupuje do oblasti cestovního ruchu, který podle odborných studií tvoří více než třetinu obratu veškeré e-commerce.

Pokračuje tak ve strategii zavádění nových příjmových modelů, které začal např.spuštěním e-direct marketingových služeb či provozem vánočního e-shopu.

“Celá služba je postavena na jednoduchém principu. Zákazník si může jednoduše a rychle vybrat z více než 6.000 letů ten pro něj nejvýhodnější a rovnou si letenku objednat. Pro její převzetí a zaplacení si potom může vybrat buď dále elektronickou formu kombinovanou s kurýrem a nebo osobní formu platby i převzetí v naší “kamenné” pobočce. Každá z variant si najde své příznivce. Pro nás je důležité, že je služba přístupna i lidem, kteří chtějí při nákupu komoditu přímo vidět”, vysvětluje princip fungování e-travel manažer centra Tomáš Drahokoupil a dodává: “v případě potřeby změny termínu letu, vyjasnění podrobností o letu či jen informací o speciálních cenách je připravena telefonická linka se zkušenými operátorkami”.

Na adrese letenky.centrum.cz již dnes zákazníci najdou také speciální cenové akce – např. hlavní evropské destinace za 5.490,- Kč, New York za 8.242,- Kč či Londýn za 4.990,-Kč.

Aby si každý mohl vyzkoušet, jak jednoduché je koupit si letenku přes internet, probíhá nyní na službě letenky.centrum.cz akce “Vyzkoušejte si”. Každý zákazník, který si vyzkouší objednat letenku na předem označený soutěžní let, může vyhrát letenky do Amsterdamu od společnosti KLM.

Letenky jsou v České republice fenoménem. Od roku 1989 trh letenek závratně stoupá a odhad loňského trhu s letenkami v ČR činí 3 miliardy Kč. Přitom internet prodej a distribuci letenek výrazně zjednodušuje. Přes internet se dá letenka koupit rychleji, s větším výběrem a s návazností na další servis. Portál centrum.cz má v letenkách velký potenciál – více než 450.000 uživatelů registrovaných ve službách centrum.cz může letenky nakupovat i s výhodami již zavedené a oblíbené služby bonus.centrum.

“Spuštěním prodeje letenek otevírá centrum.cz další kapitolu v oblasti budování silných obchodních modelů internetových portálů. Pro dlouhodobý rozvoj internetu nejsou podstatná Page Views neboli zhlédnuté stránky, ale schopnost generovat z internetového provozu příjmy. A e-travel aplikace jsou klíčovou součástí tohoto modelu. V České republice jsme prvním portálem, který se do cestování přes internet pouští. Jsem přesvědčen, že zvolená strategie prodeje letenek na centru bude úspěšná. První ohlasy to jen potvrzují – v zahřívací aukci jsme prodali 20 letenek společnosti Alitalia”, říká Ondřej Tomek – ředitel společnosti NetCentrum – provozovatele portálu centrum.cz.
Autor: Redakce
Datum: 19. února 2001

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz  
 Seznam komentářů  
Vypsat
Od
Téma
Datum

marcel
super
24.02.2001 15:46