Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Tužby a přání provozovatelů webů

Společnost HorMart provedla interaktivní průzkum mezi provozovateli českých webových serverů. Zjišťovala, o jaké možnosti a služby by chtěli obohatit své weby. A protože specialitou HorMartu je Přehled českého webhostingu, souvisely otázky s touto oblastí.

Aplikační služby nabízené v rámci webhostingu by rády využily dvě třetiny provozovatelů webů. Vyplývá to z interaktivního průzkumu, který mezi majiteli webů provedla společnost HorMart. Třetina uživatelů by ocenila, kdyby jim jejich poskytovatel webhostingu nabídl publikační systém, jímž by mohli obohatit svůj web. Třicet čtyři procent respondentů průzkumu pak projevilo zájem o elektronický obchod.

"Holý" webhosting plně postačuje rovněž třetině účastníků průzkumu. O "přidanou hodnotu" v podobě služeb zájem nemají.


Webhosting "jen tak" nestačí

Pouhý pronájem několika megabajtů webového prostoru ještě stále plně postačuje překvapivě celé třetině provozovatelů webů, kteří se zúčastnili průzkumu. Zbývající respondenti však nějakou tu službu přeci jen potřebují. Skriptovací technologie ASP či PHP a podporu databází například za nezbytné označilo 37 % respondentů. Třicet procent provozovatelů webů pak požaduje nadstandardní webové a aplikační služby.

Při výběru webhostingu považuje 38 % uživatelů za nejdůležitější faktor rozsah a kvalitu nabízených technologií a služeb. Podle ceny se rozhoduje 34 % respondentů a 28 % provozovatelů webů zohledňuje především dobré jméno poskytovatele služeb.


Průzkumu serveru www.hormart.cz se zúčastnily více než čtyři tisíce návštěvníků Přehledu českého webhostingu. Své názory vyjadřovali prostřednictvím anket.
Autor: David Kozák
Datum: 8. června 2004 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz