Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Cyber Monday - začátek vánočních on-line nákupů

V USA začalo období vánočních nákupů. Tradičním dnem zahájení předvánoční nákupní sezony byl vždy tzv. černý pátek. Internetové obchody ale se zahájením předvánoční sezony počkaly o několik dnů déle - do pondělí.

Předvánoční nákupní šílenství začíná ve Spojených státech tradičně na tzv. černý pátek, který předchází svátku díkuvzdání. To se ale týká kamenných obchodů. Internetoví prodejci si za (ne)oficiální den zahájení vánoční sezony vybrali pondělí po Dnu díkuvzdání. A už pro tento den mají i název - Cyber Monday (kyberpondělí).

Jak vyplývá z článku "Kyberpondělí" přineslo rekordní prodej na webu (Lidové noviny, mez - 29.11.2005), jenž cituje server CNNMoney, začínají zákazníci podle šéfa serveru Shop.org Scotta Silvermana během kyberpondělí hledat a objednávat v on-line obchodech vánoční dárky. "Tento rok vydělají online obchodníci na zvýšeném provozu, díky zvláštním nabídkám a slevám," uvedl pro CNNMoney Silverman.

Zvýšení tržeb právě v pondělí po Dnu díkuvzdání podle průzkumu Shop.org zaznamenalo 77 procent oslovených internetových ochodníků. Podle průzkumu CNNMoney američtí on-line prodejci očekávají, že se jejich zisky v listopadu a prosinci zvýší o 24 procent a za celý letošní rok přesáhnout 19 miliard dolarů.
Autor: David Kozák
Datum: 30. listopadu 2005 Profil autora  

David Kozák

Redaktor serveru e-komerce.cz
Novinář a publicista.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz