Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Vše pro váš digitální fotoaparát!

Platební systémy na českém Internetu

Internetových obchodníků se bytostně dotýká otázka platby za zboží a platební systémy jsou předmětem každodenních diskuzí. Proto jsme pro vás připravili celý cyklus čláků, který problematiku platebních systémů podrobně mapuje.

Platební systém - definice
Hned zkraje musím zklamat všechny ty, kteří by pod pojmem platební systémy na českém Internetu hledali recenzi internetového bankovnictví. I když tyto pojmy souvisejí, internetové bankovnictví představuje jednoduchý vztah zákazník banky - banka, zatímco platební systém charakterizuje spíše nástroj pro internetové podnikatele. Platební systém využívají zákazníci internetového podnikatele k jednoduché platbě za zboží či služby zakoupené v internetovém obchodě.


Platební systém eBanky
V polovině roku 1998 se na českém internetu objevil první platební systém - Platební systém Expandia banky, dnešní eBanky. Po ukončení testovacího provozu na Vltavě byl v říjnu 1998 uvolněn k implementaci pro další internetové obchody a náš spotrebak.cz byl druhým obchodem v Česku, který tuto službu svým zákazníkům nabídl. Máme s ním tedy "dlouholeté" zkušenosti.


GSM banking sítě Paegas
Vždy jsem si velice cenil dobrých nápadů a tohle je jeden z nich. Platební systém Paegas GSM banking společnosti RadioMobil si rozhodně zaslouží naši pozornost. Ale pokud očekáváte mimořádnou technologickou vyspělost či sofistikované řešení, musím vás zklamat. GSM banking totiž vůbec žádný platební systém není, nepředstavuje žádné speciální softwarové řešení. Po obchodnících nic nepožaduje, neexistuje žádná smlouva ani žádná provize. Prostě nic. A přece mohou být všichni spokojeni.


 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz