Spotrebak.cz - sponzor E-komerce
 Sponzoři 
 Hledání 
 Reklama 
 Diskuze 
 Bez komentáře 
Reklama
Užitečné informace pro kutily.

Cleverlance vyvíjí internetového bankovnictví pro Komerční Banku

Společnost Cleverlance (www.cleverlance.com) dnes oznámila, že uzavřela smlouvu s Komerční Bankou, jednou z největších českých bank, a bude se podílet na vývoji produktů internetového bankovnictví Mojebanka, Profibanka a dalších.

Produkt Mojebanka je určen pro fyzické osoby a menší společnosti a umožňuje plnou práci s účty, tj. zjišťování zůstatků na účtech, výpisy z účtů, domácí i zahraniční platby, platby inkasa či nastavení vlastností účtu. Mojebanka je plně internetové řešení, které jako klienta využívá webový prohlížeč.

Profibanka, jež je určena pro větší společnosti nebo společnosti s intenzivní prací s účty, je kombinované řešení, kdy klient má vlastní aplikaci a pro realizaci plateb a výpisů či zjištění zůstatku je využíván aplikační server. Komunikace mezi klientskou aplikací a serverem probíhá převážně v XML. Veškerá komunikace je samozřejmě vysoce zabezpečena.

Celý projekt je založen na aplikačním serveru firmy Sun iPlanet Application Server a databázovém serveru Oracle. Veškerý vývoj je postaven na technologiích z rodiny Java2 Enterprise Edition, tedy konkrétně Enterprise Java Beans, servlety a Java Server Pages a standardu XML.
Autor: Tisková zpráva
Datum: 2. ledna 2002

 Sdílet článek  
Facebook Facebook   Jagg Jagg.cz   Linkuj Linkuj.cz